Darmowa wysyłka i zwrot
Zwroty do 30 dni
Infolinia 24/7
PolskiAngielski
+48 720-720-558
Strona główna » Blog » Reduktory przekładnie w produkcji przemysłowej

Reduktory przekładnie w produkcji przemysłowej

Autor: Tomasz Królak Data dodania: 31-10-2022
Rachunki za prąd elektryczny w niektórych miejscach, zwłaszcza tych ściśle związanych z przemysłem, wzrosną nawet do 300%. Tego typu informacje przeczytać można na wielu portalach poruszających problemy ekonomiczne.

Rachunki za prąd elektryczny w niektórych miejscach, zwłaszcza tych ściśle związanych z przemysłem, wzrosną nawet do 300%. Tego typu informacje przeczytać można na wielu portalach poruszających problemy ekonomiczne. Już teraz pojawiają się częste prognozy, czy produkcja przemysłowa w Polsce i na świecie zostanie częściowo wstrzymana, skoro nawet dyrektorzy szkół oświadczają, że przez cały okres zimowy decydują się na częściowe ograniczenie ogrzewania oraz prądu. Na ile reduktory przekładnie stosowane dziś w przemyśle pozwolą unormować działanie przemysłu w czasie postępującego kryzysu? Jaki program zastosowania reduktórów i przekładni w miejscach pracy należy zastosować, by koszty pozyskiwania prądu nie były aż tak wysokie?

 

Odpowiednio dobrana przekładnia reduktor w przemyśle

W czym reduktor do silnika elektrycznego jest niezbędny, jeśli chodzi o przemysł? Na myśl przychodzi specyficzna stefa pracy, wokół której wszystko się kręci - taśma produkcyjna. To właśnie taśmy produkcyjne na wszelkiego rodzaju halach i w magazynach generują największe straty energetyczne. Odpowiednio dopasowany do nich reduktor elektryczny z pewnością korzystnie wpłynąłby na zaoszczędzenie zasobów energii. Każda taśma produkcyjna porusza się z określoną prędkością, a działanie reduktora do silnika elektrycznego nią zarządzającą w dużej mierze polega na zmniejszeniu prędkości przy maksymalnej liczbie obrotów. Specjaliści znający się dobrze na zasadach działania nowoczesnych silników elektrycznych obliczyli, że dla współczesnego przemysłu najlepszym rozwiązaniem będą reduktory przekładnie instalowane w silnikach, których ilość obrotów sięga nawet 3600 jednostek. Wiadomo, taśmy produkcyjne to sprzęt pracujący po 24 godziny, w sytuacjach, gdy mówimy o pracy zmianowej, więc potrzeby energetyczne, a także kontrolne wzrastają wraz z czasem funkcjonowania na hali.

 

Co zyskuje przemysł, stosując reduktory przekładnie?

Po taśmach produkcyjnych trzeba zwrócić także uwagę na oświetlenie. Oczywiście, każdy zakład produkcyjny inwestuje często w rozwiązania LED - owe, znacznie ekonomiczne od tradycyjnych, ale to nie zmienia faktu, że rachunki za prąd z tytułu korzystania z tego typu oświetlenia potrafią być równie wysokie. Reduktor do silnika elektrycznego znajdzie swoje miejsce także w wózkach widłowych, nieodzownej części wyposażenia każdej hali. Wózki widłowe pracują z częstotliwością bardzo zbliżoną do pracy taśmy produkcyjnej, podobnie rzecz ma się w przypadku specjalnych palet, zasilanych elektrycznie, które stały się pewnego rodzaju środkiem zastępczym dla wózków widłowych. Zainstalowanie reduktora przekładni w wózku widłowym zwiększa jego wydajność. Podnośnik oraz część podwozia nie pobiera tak wiele energii, dzięki czemu w czasie pracy można się cieszyć rzadszymi usterkami, nie będąc przy tym zmuszanym do robienia sobie przestojów w pracy, czego nie znosi żadna branża. Silnik z przekładnią reduktorem w wózku widłowym staje się coraz częstszą koniecznością, co widać po nastawieniu przedstawicieli aparatów kontrolnych, dokonujących wizyt na halach i w magazynach.

 

Zobacz również inne artykuły:


Promotor - silniki elektryczne
Reduktory przekładnie a praca w rolnictwie
Reduktory przekładnie w produkcji przemysłowej
Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy w quadach i pojazdach ogrodowych
Silnik elektryczny trójfazowy przy obsłudze sceny
Silniki kołnierzowy B5 i B14 - najlepsze rozwiązanie dla stolarki
Silniki elektryczne trójfazowe pod oświetlenie świąteczne
Silnik elektryczny B5 i B14 - czy mogą być zasilane fotowoltaiką?
Silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe - niezbędne w każdym warsztacie
Silnik łapowo - kołnierzowy
 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu