Darmowa wysyłka i zwrot
Zwroty do 30 dni
Infolinia 24/7
PolskiAngielski
+48 720-720-558
Strona główna » Blog » Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy w quadach i pojazdach ogrodowych

Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy w quadach i pojazdach ogrodowych

Autor: Tomasz Królak Data dodania: 31-10-2022
Pojazdy ogrodowe to nieodzowne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią dynamiczne działania porządkowe w ogrodach i działkach, a zarazem dobrą zabawę i terenową rozrywkę.

Pojazdy ogrodowe to nieodzowne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią dynamiczne działania porządkowe w ogrodach i działkach, a zarazem dobrą zabawę i terenową rozrywkę. Quady i traktorki ogrodowe stały się na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie obecne w wielu gospodarstwach domowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż te niebanalnie zaprojektowane pojazdy mają ograniczony czas swojej sprawności i przeznaczenia. Czy istnieje znany i wypróbowany sposób na to, by nasz ulubiony traktor ogrodowy do koszenia trawy lub nawożenia ziemi sprawdzał się dłużej, niż sugeruje to informacja producenta? Tak! Wsparciem dla całego układu w tego typu pojazdach okazuje się być silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy wraz z przekładnią!

 

Silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe dla pojazdów nietypowych

Technicy ze sklepu internetowego silniki24.com na podstawie przeprowadzonych badań wysnuli, że przeciętny quad czy traktorek ogrodowy działa około 10 lat. Ten okres żywotności i tak rysuje się imponująco, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo eksploatacji oraz pracę w utrudnionych warunkach, np. jazdę po nierównym gruncie, brak właściwej konserwacji silnika, zapychanie się otworów wentylacyjnych resztkami materii organicznej po koszeniu czy nawożeniu. Zastosowany silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy od razu eliminuje cały problem zastoju i pogarszającej się pracy całego systemu. Jak to się dzieje? Sekret tkwi już w metodzie mocowania. System kołnierzowy pozwala zamontować silnik wewnątrz pojazdu tak, jakby go tam w ogóle nie było. Co to oznacza? Otóż to, że inne rodzaje silników zabierają znacznie więcej miejsca w układzie, co nierzadko skutkuje pogorszeniem się jakości pracy stref, których w żadnym stopniu byśmy o to nie podejrzewali. Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy montuje się więc o wiele dyskretnie, niż silniki jednofazowe lub ubogacone o kilka systemów mocowania jednocześnie.

 

Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy - mobilna praca w ogrodzie

Montując silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe w pojazdach ogrodowych eliminujemy konieczność zasilania tradycyjnym paliwem, co oczywiście jest rozwiązaniem proekologicznym. Emisja spalin do środowiska zostaje zmniejszona do poziomu równego zeru. Zyskujemy także na komforcie pracy. Silniki spalinowe w czasie wytężonych prac potrafią bardzo hałasować, ku utrapieniu wszystkich sąsiadów, którzy mieszkają koło nas. Z elektrycznym silnikiem trójfazowym kołnierzowym absolutnie zapomnieć można także i o tym problemie. Cały układ mechaniczny działa cicho. Oczywiście, wydobywają się dźwięki, ale nie są już one tak uciążliwe jak w przypadku typowego silnika spalinowego.

 

Silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe - proste zasady montażu

Ogromnym ułatwieniem w zastosowaniu silnika elektrycznego trójfazowego kołnierzowego są proste zasady montażu. Między wirnikiem i stojanem tworzy się pusta przestrzeń, w której po uruchomieniu silnika wytworzy się pole elektromagnetyczne. Mocowanie kołnierzowe dopasować można do wszystkich wymiarów wewnętrznych każdego pojazdu ogrodowego, mini traktora czy samochodu. Wszystko zamontować można sprawnie w ciągu kilku minut przy użyciu kilku śrub o standardowych średnicach.


 

Zobacz również inne artykuły:


Promotor - silniki elektryczne
Reduktory przekładnie a praca w rolnictwie
Reduktory przekładnie w produkcji przemysłowej
Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy w quadach i pojazdach ogrodowych
Silnik elektryczny trójfazowy przy obsłudze sceny
Silniki kołnierzowy B5 i B14 - najlepsze rozwiązanie dla stolarki
Silniki elektryczne trójfazowe pod oświetlenie świąteczne
Silnik elektryczny B5 i B14 - czy mogą być zasilane fotowoltaiką?
Silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe - niezbędne w każdym warsztacie
Silnik łapowo - kołnierzowy


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu