Niezależnie od tego, czy dane urządzenie przemysłowe pracuje z dużym obciążeniem stałym lub tymczasowym - w obu przypadkach zapotrzebowanie na zwiększoną moc okazuje się być bardzo zbliżone. Idealnym rozwiązaniem wspierającym będą w tej sytuacji silniki elektryczne trójfazowe. Tryb ich działania wiąże się z wytworzonym polem magnetycznym.
Znajduje się ono w specyficznej strefie powietrznej, która znajduje się pomiędzy fragmentami układu, gdzie mieści się stojan oraz wirnik. Analizując rodzaj pracy, jaki wykonuje każdy silnik elektryczny trójfazowy, musimy zwrócić uwagę na pełnienie funkcji elektromagnetycznego przemiennika energetycznego. W ten sposób energia elektryczna zostaje zmieniona w mechaniczną. Proces zachodzić może oczywiście odwrotnie, a zasady jego dynamiki reguluje prawo indukcji.
Spektrum modeli jest niezwykle szerokie. Do dyspozycji pozostają dwu -, cztero -, sześcio - lub ośmio -biegunowe silniki elektryczne trójfazowe. Oczywiście, w tych układach może występować znacznie więcej biegunów, wymieniamy jednak te najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Trójfazowy silnik elektryczny Intec napędza maszyny wraz z ich podzespołami z całego sektora przemysłowego oraz rolniczego. Na jego działaniu na energooszczędności zyskać może każde, nawet najmniejsze gospodarstwo domowe. Wysoki poziom bezpieczeństwa, małe koszty używania, zero wymogów w kwestii konserwacji - to najważniejsze atuty.
Przykładowy silnik elektryczny trójfazowy zawiera odpowiednio dobrane uzwojenia i bieguny, określone jest także jego napięcie. Zanim podłączymy wybrany przez nas model, koniecznie powinniśmy przeczytać zalecenia producenta dotyczące jego specyfiki technicznej. Dopasowany silnik elektryczny trójfazowy podłącza i wprowadza w tryb intensywnej eksploatacji ze zwiększonymi trudnościami, aniżeli w przypadku silników jednofazowych. Na powierzchni silnika możemy dostrzec puszkę przyłączeniową i właśnie w tej strefie przeprowadzać będziemy wszystkie działania w celu sprawnego uruchomienia wybranego przez nas układu.
Podstawowo silniki elektryczne trójfazowe dzielimy na łapowe oraz kołnierzowe. Wartość możliwej do wypróbowania prędkości obrotowej zaczyna się od liczby 700, a kończy na 2800 jednostek. Zakres mocy także jest imponujący - od 0,06 kW do 22 kW. Na zwiększenie podziału silników elektrycznych trójfazowych wpływ miało również zastosowanie dodatkowych opcji technicznych o charakterze automatycznym, np. hamulców lub możliwości zewnętrznego chłodzenia.
Każdy silnik elektryczny trójfazowy dopasowany może mieć odpowiedni kołnierz, którego konstrukcja oraz proste zasady montażu ułatwiają nawet najbardziej skomplikowane prace o charakterze mechanicznym, produkcyjnym oraz przemysłowym. Niezawodność w procesach wydłużonych cykli produkcyjnych silniki elektryczne trójfazowe zawdzięczają szerokiej gamie dostępnych części wymiennych, do których zaliczymy łożyska, sprzęgła z wałami oraz zaprogramowane na automatyczne zarządzanie systemami wentylatory.