Darmowa wysyłka i zwrot
Zwroty do 30 dni
Infolinia 24/7
PolskiAngielski
+48 720-720-558
Strona główna » Blog » Reduktory przekładnie a praca w rolnictwie

Reduktory przekładnie a praca w rolnictwie

Autor: Tomasz Królak Data dodania: 31-10-2022
Odpowiednio dobrany reduktor do silnika elektrycznego pomoże znacznie zaoszczędzić koszty eksploatacji pojazdów i maszyn przeznaczonych do stosowania w rolnictwie.

Sezon wakacyjny to wzmożony okres prac w rolnictwie. Właśnie wtedy większość rolników narzeka na zwiększone koszty energii oraz ponadnormatywną eksploatację urządzeń i pojazdów usprawniających wszelkie prace. Żniwa to naprawdę ciężki okres, jeśli chodzi o rachunki za prąd. Co ma zrobić gospodarz, który jednocześnie oświetla rozbudowane chlewnie, stosuje zasilane na prąd maszyny do przetwarzania  surowców rolnych i zasila pojazdy prądem z agregatów? W tej sytuacji rozwiązanie jest tylko jedno - przekładnia reduktor!

 

Czy reduktory przekładnie zmniejszają koszty prądu w rolnictwie?

Odpowiednio dobrany reduktor do silnika elektrycznego pomoże znacznie zaoszczędzić koszty eksploatacji pojazdów i maszyn przeznaczonych do stosowania w rolnictwie. Idealny reduktor elektryczny do używania w gospodarstwie rolnym, gdzie hoduje się zwierzęta oraz prowadzi plantacje roślinne, sprawdzi się w silnikach z napięciem przemiennym. Każdy rolnik może zdecydować się na dwie odmiany silników - jednofazowe lub trójfazowe. Odpowiedni reduktor do silnika elektrycznego dobrać powinniśmy w oparciu o nasze potrzeby energetyczne. Podłączenie reduktora elektrycznego już do standardowego rozwiązania silnika o napięciu 230 V pomoże zaoszczędzić na kosztach oświetlenia czy pracy maszyn rolniczych, odpowiedzialnych np. za dodatkowe ogrzewanie, karmienie czy pielęgnacje zwierząt hodowlanych, albo działanie automatycznego systemu nawadniania wszędzie tam, gdzie hoduje się rośliny.

 

Jedna przekładnia reduktor na jedno gospodarstwo?

Jak zaplanować umiejscowienie reduktorów w całym obwodzie prądotwórczym na obszarze całego gospodarstwa? Czy reduktory przekładnie stosować w zespołach, czy raczej postawić na jedno rozwiązanie? Wszystko zależy od tego, ile prądu zużywamy w ciągu pracy, a w gospodarstwach rolnych jest tego przecież niemało. Energooszczędne reduktory przekładnie przydadzą się przede wszystkim przy pracy elektrycznych dojarek, które potrafią pochłaniać ponadnormatywne ilości energii. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju kosiarek elektrycznych, silników kombajnów, traktorów, urządzeń grzewczych, urządzeń wentylacyjnych. Wszędzie, gdzie dany układ mechaniczny pracuje na zwiększonej mocy obrotów, wzrastają koszty. Reduktor elektryczny pomaga wyrównać proporcje między naszymi rachunkami za prąd a rzeczywistymi kosztami eksploatacji maszyn. Im więcej dopasowanych do silników reduktorów w gospodarstwie, tym większe oszczędności na prądzie.

 

Zakup idealny - przekładnia reduktor

Wszystkie reduktory przekładnie z oferty strony silniki24.com posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Są to sprzęty absolutnie bezpieczne w użyciu, odznaczające się wysokim poziomem ergonomii oraz trwałością wykonania. Bez zarzutu przechodzą nawet najbardziej wytężony okres eksploatacji, podnosząc komfort prowadzenia działalności rolnej, wpływając równie pozytywnie na kwestię ekonomiczną. Nie wymagają zmasowanych czynności kontrolnych, odznaczają się wysoką odpornością na rdzę oraz działanie czynników zewnętrznych.

 

Zobacz również inne artykuły:


Promotor - silniki elektryczne
Reduktory przekładnie a praca w rolnictwie
Reduktory przekładnie w produkcji przemysłowej
Silnik elektryczny trójfazowy kołnierzowy w quadach i pojazdach ogrodowych
Silnik elektryczny trójfazowy przy obsłudze sceny
Silniki kołnierzowy B5 i B14 - najlepsze rozwiązanie dla stolarki
Silniki elektryczne trójfazowe pod oświetlenie świąteczne
Silnik elektryczny B5 i B14 - czy mogą być zasilane fotowoltaiką?
Silniki elektryczne trójfazowe kołnierzowe - niezbędne w każdym warsztacie
Silnik łapowo - kołnierzowy


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu